Հունիսի 6-ից 10-ը Երևանում էներգետիկ կառավարման համակարգի ներդրման ծրագրի շրջանակում ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի աջակցությամբ Երևանի քաղաքապետարանի հետ համատեղ Անի Գրանդ հոթելում անցկացվեցին Երևան համայնքի ենթակայության հասարակական շենքերում նշանակված Էներգետիկ պատասխանատուների վերապատրաստման դասընթացներ։ Դասընթացներին մասնակցեց Երևանի բոլոր վարչական շրջաններից շուրջ 320 մասնակից։
Դասընթացավարներ՝ Երևանի էներգետիկ կառավարիչ Վահագն Աթայանը և ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի Էներգիայի և Էներգաարդյունավետության գծով փորձագետ Տիգրան Սեկոյանը իրենց խոսքում ընդգծեցին Երևան համայնքում էներգետիկ կառավարման համակարգի ներդրման և իրականացման գործընթացի կարևորությունը, մասնակիցներին՝ համայնքապատկան օբյեկտների էներգետիկ պատասխանատուներին, տրվեցին հստակ ցուցումներ շենքերում իրենց վերապահված նոր պարտականությունների կատարման համար։
Դասընթացների մասնակիցներին բացման խոսքով ողջունելու էին եկել ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի «Շենքերի Էներգաարդյունավետ արդիականացման ծրագրի» ղեկավար Վահրամ Ջալալյանը և Երևանի քաղաքապետարանի զարգացման ծրագրերի վարչության պետ Արմեն Հարությունյանը։

Training courses for newly appointed energy managers of public buildings under Yerevan municipality
In the frames of Yerevan’s Energy Management System Installation Project there were organized series of trainings for more than 320 newly appointed Energy managers of public buildings in different administrative districts of Yerevan with UNDP assistance and in cooperation with Yerevan municipality from June 6-10 at Ani Grand Hotel.
Mr. Tigran Sekoyan, specialist on Energy and Energy Efficiency from UNDP and Energy manager of Yerevan Mr. Vahagn Atayan stated the importance of installation and implementation of Yerevan’s Energy Management System, the participants were given clear instructions on fulfillment of their new duties and responsibilities at public buildings.
Mr. Vahram Jalalyan, “Energy Efficient Building Retrofits” UNDP-GCF Project Manager and Mr. Armen Harutyunyan, Head of Development and Investment programs department of Yerevan made opening remarks and greeted the participants of the trainings.